Європейська вулиця скульптури у Нових Петрівцях

Директор музею Іван Петрович Вікован здійснив черговий подвиг! У наш сутужний час не лише зберігає Національний музей “Битва за Київ у 1943 році”, а й зумів створити та встановити унікальну скульптуру, що відразу стала туристичною перлиною Київщини! До останнього моменту ніхто не вірив, що у такі стислі терміни вдасться знайти спонсорів, організувати складний будівельний процес і встигнути до Дня Перемоги! Змогли і встигли! Аплодуємо стоячи!

-Вважаю, що це одна з кращих моїх робіт! – визнав автор монументу, скульптор Василь Климик, – Тут закладено глибоку філософську ідею. Люди звикли до Миру, переставши цінити благо життя без війни. Монумент споруджено у такі стислі строки завдяки новітнім технологіям! Взагалі, я сприймаю це все як диво! Вирішили і зробили! Просто як в казці! Вдячний Київській ОДА, Вишгородській РДА, меценатам, які допомогли реалізувати нашу мрію!

-Скульптура «Символ Миру» покликана сприяти не лише розвитку спільної європейської свідомості та культури, а й соціальному, культурному та економічному розвитку регіонів, у яких проходитиме Європейська вулиця Миру. – підкреслив Новопетрівськй сільський Голова Радіон Старенький, –  Долучилися до цього інтернаціонального проекту  і Україна, Київщина, а саме Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» у нашому селі.

У Каплиці Георгія Побідоносця відбулася панахида де за упокій воїнів, полеглих під час Великої Вітчизняної війни, а також ветеранів, які не дожили до 67-ої річниці Великої Перемоги.

 

-Проект Європейської вулиці  покликаний об’єднати європейські міста спільним ланцюгом скульптур. – розповів директор Національного музею-заповідника Іван Вікован, – Його довжина – близько 3-х тисяч кілометрів. Проходитиме через міста Польщі, Німеччини, Франції, Бельгії, України та Росії. Пишаємося, що саме наш музей став першим в Україні!

 

У ці дні музей активно відвідують ветерани. Приходить багато молоді. В регіоні відбуваються перепоховання невідомих солдат, чиї останки і досі біліють лісами. Головне, аби подібні заходи не перетворювалися на політичну рекламу і передвиборчу агітацію.

Занадто багато горя принесла та війна…

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”