Відкриття пам’ятника «Невідомому солдату» на території Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році»

28 жовтня 2014 року на базі Державного музею-заповідника «Битва за Київ у 2014 року» відбулося Урочисте відкриття пам’ятного знаку  на братській могилі невідомих солдатів у рамках відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.

Меморіал   «Невідомому солдату» на братській могилі 26 невідомих солдатів,  перепоховання останків яких відбулося           21 червня 2013 року. Останки було знайдено на території Київської області на місцях боїв 1941 та 1943рр. пошуковими загонами: археологічним патріотично-пошуковим об’єднанням «Дніпро – Україна» (Київ) та пошуковою групою ім. генерала Ватутіна (пошуковий фонд «Пам’ять»). Встановлено особу 19 – річного лейтенанта Миколи Нікульшина, який загинув в серпні 1941 року в боях біля с. Гатне.

Співавтори меморіалу –  скульптори  Борис Крилов  та Олесь Сидорук.

На мітингу  з нагоди  відкриття меморіалу    «Невідомому солдату» були присутні ветерани, учні  Новопетрівських шкіл, представники  засобів масової інформації.

На мітингу виступили Народний депутат України  Ярослав Миколайович Москаленко, виконуючий обов’язки голови Вишгородської райдержадміністрації В’ячеслав Володимирович Савенок, голова Вишгородської районної ради ветеранів  Головко Петро Мартинович,  голова Ради  організації «Товарищество ветеранов разведки ВМФ» Олександр Володимирович Мармашов,  директор Національного музею – заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Іван Петрович Вікован.

До присутніх  звернулися  представники молодого покоління – учні Новопетрівської загально- освітньої школи № 2 та вихованці історико – краєзнавчого клубу «Легіон» Вишгородського районного  центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді «Дивосвіт».

Учасники зібрання вшанували пам’ять  загиблих хвилиною мовчання  та поклали квіти до меморіалу « Невідомому солдату», на якому     вибито    напис:

«Невідомий солдате!

Ти загинув за визволення

нашої рідної землі в далекі

1941 – 1944  роки.

З новою величчю постає

Твій Безсмертний Подвиг

в той час, коли Україна

виборює свою

незалежність та цілісність.

Слава Україні!

Героям Слава!»

http://www.kyiv-obl.gov.ua/news/article/vidkrittja_pamjatnika_nevidomomu_soldatu_na_teritoriji_natsionalnogo_muzeju_zapovidnika_bitva_za_kijiv_u_1943_rotsi