Україна – більше за життя!

Готується до відкриття перша виставка про мужність бійців АТО  в Національному музеї-заповіднику “Битва за Київ у 1943 році”. До села Нові Петрівці, де розташована і навчальна база Національної гвардії України, вже доставлені речі з місць запеклих боїв…
Про концепцію довго не думали.
Основою стали реальні залишки війни – гільзи, побиті каски, бронежилети, ящики…
За ілюстративний ряд обрали плакати відомого харківського художника Юрія Нерослика, що за оцінкою Музею плакату України, визнаний кращим плакатистів АТО.
-Наш заклад давно друже з частиною Національної гвардії України, що розміщена поруч, у селі Нові Петрівці, – розповів директор Нацмузею Іван Вікован, – Разом ми провели чимало акцій… Після початку війни на Донбасі, наші підшефні опинилися на передовій, у самому пеклі. Чимало хлопців загинули, отримали поранення. Скоро знову поїдуть у зону АТО. Нарікають на недостатню ідеологічну підтримку. Тож ми і вирішили зробити виставку “Україна – більше за життя!”, аби солдати перед відрядженням і після повернення могли зайти до музею, подарувати якийсь експонат, розповісти про бойові будні…
Гвардійцям ідея сподобалася.
Активісти Музею плакату України при журналі “Музеї України”, що є співорганізаторами виставки Юрій Нерослик і Катерина Крючкова оперативно створили плакатні роботи.
Представники Київської ОДА привезли експонати з Донеччини…
Урочисте відкриття відбудеться найближчим часом.
Це перша виставка такого плану, що відкривається у музеї з національним статусом. Що трохи тривожить – сигнал про повну відірванність державних музеїв від викликів часу. Майже не помітили Майдан, практично повністю проігнорували окупацію Криму. Вже скільки тижнів триває АТО – в музеях тиша. І досі розповідають про здобутки Радянської влади. Що неприпустимо!
Йде війна на виживання нашої держави. Гинуть наші солдати. Ігнорувати цей факт державним музеям, особливо військово-патріотичного спрямування – злочин! Прокидайтеся нарешті!
-Я закликаю всіх колег-музейників, особливо військовим – давайте терміново відкриємо виставки про героїв АТО, вшануємо загиблих, організуємо зустрічі з бійцями, які повернулися! – сказав Іван Вікован, – Це наш прямий патріотичний обов`язок! Музеї повинні реально допомогти нашим захисникам!
Музей плакату при часописі “Музеї України” продовжить створювати і поширювати роботи, які піднімають бойовий дух. Нині шукаємо спонсорів, аби видрукувати кілька плакатів масовим накладом і відправити у війська. Головне – є перша виставка!
Взагалі, час подумати про створення Музею Битви за Донбас…
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату