Музейники шефствують над базою Нацгвардії

Українські солдати ведуть справжню війну. Перемагають, очищаючи рідну землю від найманців. Але, і гинуть, отримують поранення… Будь-яка підтримка нині надважлива! Це добре розуміють музейники, виступивши з резонансною ініціативою.

Національний музей-заповідник “Битва за Київ у 1943 році” та Музей плакату України при журналі “Музеї України” за підтримки депутатів Новопетрівської сільради, вирішили взяти ідеологічне шефство над базою Національної гвардії України в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київщини.

-Зрозуміло, наші фінансові можливості дещо обмежені, – розповів директор Нацмузею Іван Вікован, – Хоча, допомагаємо, як можемо… Але, підтримати моральний дух бійців, провести певну просвітницьку роботу ми здатні! До того ж, маємо багаторічну дружбу з цією військовою частиною, постійно проводимо спільні акції. Разом з Музеєм плакату, який створювали спільно, плануємо, у рамках шефської допомоги, за підтримки Новопетрівської сільради, організувати кілька виставок. Перш за все, це виставки  патріотичних плакатів для бійців Нацгвардії, які днями будуть розгорнуті в Нацмузеї і на базі. Трохи згодом ми плануємо створити експозицію про подвиги бійців Нацгвардії в зоні АТО…

Справа в тому, що крім озброєння, захисту, наші солдати гостро потребують ідеологічної підтримки! Як і жителі звільнених міст. Газети, журнали, патріотичні плакати, виступи артистів, пропагандистські матеріали… Всі бачать, як жахливо зомбує населення рашка ТБ… Цьому слід рішуче протидіяти! І, відповідно, піднімати і підтримувати бойовий дух нашої армії. Завдання надважливе! Чиновники у відповідних структурах щось роблять, але громадськість, бізнес, професіонали-музейники теж повинні зробити свій внесок. Не треба подавати це як подвиг – просто взяти і підтримати Героїв всіма доступними засобами!

-Проаналізувавши наші можливості, ми склали реальний план шефської допомоги, – сказала куратор Музею плакату, шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко, – Перш за все, попросили художників-активістів МПУ, створити кілька плакатних робіт для Національної гвардії. Вже маємо результат. На їх основі та з колекції Музею плакату, формуємо виставку, один варіант якої буде розміщено у залі діорами Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році”, а інший на території оперативної бригади Національної гвардії України – все у селі Нові Петрівці. Якщо вдасться, після вивчення відгуків гвардійців, виготовимо масовий наклад найбільш влучних плакатів для поширення в частинах зони АТО і серед жителів звільнених міст.

-Ми вже приготували кілька плакатів для Нацгвардії! – повідомила креативний директор Музею плакату України Катерина Крючкова, – Коротко обговорили цю ініціативу із Заступником Міністра МВС Миколою Величковичем, отримавши попереднє схвалення. Нині спробуємо реалізувати проект у Нових Петрівцях. Якщо вдасться – продовжимо…

Будуть використані роботи вже легендарного художника АТО Юрія Нерослика…

Враховуючи ентузіазм, досвід, організаційні можливості нашої команди, вже можна бути впевненим, що найближчим часом дві виставки у Нових Петрівцях буде урочисто відкрито. Від мене – особиста подяка справжнім патріотам України – депутатам Новопетрівської сільради! Чекайте офіційних повідомлень…

Що ще, як музейники, ми можемо зробити.

Я вважаю, що варто НЕГАЙНО створити кілька пересувних ПРОУКРАЇНСЬКИХ виставок і розмістити їх в державних музеях звільнених міст Донбасу! Досить вже говорити про царів і здобутки електрофікації-колективізації та перемоги сталінської Червоної армії! Експозиції слід кардинально змінювати! Занадто багато подій відбулося останнім часом!

Ми стали іншими. Потрібно змінювати і музеї!

Журнал “Музеї України” готовий розпочати програму створення пересувних патріотичних виставок для звільнених від терористів міст! Чекаємо підтримки державних структур і небайдужих, здатних підтримати фінансово!

Кожен такий реальний крок наближає перемогу!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату