Центр підтримки добровольців Самооборони

В Музеї української пропаганди на столичній Троєщині, відбулася прес-конференція волонтерів Самооборони Майдану. Керівники Центру підтримки добровольців розповіли про доставку гуманітарної допомоги в зону АТО.

-Нагадаємо, першими добровольцями стали саме активісти Самооборони! Нині, в зоні АТО воюють понад 4000 бійців Самооборони Майдану з усієї України.- сказав координатор Центру Роман Орищенко, – А Центр має 6 спеціалізованих відділів, благодійний фонд.

-Ми займаємося військовим вишколом добровольців, готуємо операторів безпілотників, офіцерів по патріотичному вихованню, – заявив Андрій Габро, – Маємо гарні контакти з громадськими структурами ряду європейських країн, що надають дієву допомогу. Нещодавно супроводжували в зону АТО велику групу з Польщі, наприклад…

-ГО “Самооборона Троєщини” зібрала і доставила нашим бійцям понад 20 тонн різноманітних вантажів! – розповів Дмитро Бричок, – Нині, завдяки співпраці з Центром, проблем стало менше. Хлопці змогли налагодити надійне транспортне сполучення з бойовими підрозділами. Співпраця продовжиться!

-Наші гуманітарні конвої відправляються в зону АТО приблизно три рази на місяць, – повідомив начальник караванів Олександр Курза, – Щойно повернулися з Артемівська, Дебальцевого, Лисичанська, Сєверодонецька, Новоайдара, Щастя… Були на базах батальйонів “Київ-1″, “Київська Русь”, “Айдар”, “Чернігів”, “Київщина”… Готуємося до нового рейду… Контактуємо з 35 добровольчими батальйонами…

-Наша група “Офроуд майстер” постійно збирає необхідне для бійців АТО! – повідав комерційний директор фірми “Аква-Ас” Олександр Поштар, – Супроводжуємо вантажі. Ми змонтували наші унікальні фільтри для очистки води в кількох бойових підрозділах. Плануємо продовжити цю роботу!

-Деснянський район завжди підтримує волонтерів зони АТО! – заявила радник Голови РДА Ольга Мошковська, – Будемо активізувати цю роботу. Рада, що познайомилася з такими людьми! Про реальні справи повідомимо!

Команда журналу “Музеї України”, що теж побувала в рейді найгарячішими точками зони АТО, теж планує кроки з підтримки наших хлопців. Нині переймаємося долею БТР і БРДМ з Національного музею “Битва за Київ у 1943 році” – аби вони потрапили до батальйону “Київщина”. Відповідно, хочемо переправити до музею геройський загиблий танк… Самооборона Майдану пообіцяла сприяти… І Музейні експедиції в зону АТО продовжимо!

Днями в Музеї української пропаганди відбудуться зустрічі з іншими цікавими людьми…

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, куратор Музею української пропаганди