Мінерали в організмі

minerali-v-organizmi

Багато людей в наш час цікавляться здоровим способом життя. Але багато хто не знає яка користь від вітамінів і мінералів. У цій статті ми розберемо для чого потрібні деякі мінерали і що відбувається при їх недостатній кількості в організмі.

Залізо-цей мінерал необхідний кожній людині. В організмі його потрібно дуже невелика кількість, тому потрібно розуміти збільшувати чи дозу його споживання. Наприклад, цей мінерал потрібно збільшувати жінкам, у яких менструація проходить тривалий час і з великими втратами крові. Ще цей елемент необхідний атлетам. Мінерал залізо засвоюється краще спільно з вітаміном C і вітаміном А. Виявляється, дефіцит заліза веде до зниження імунітету, знижується здатність до навчання, людина швидко стомлюється. У жінки нестача цього мінералу може проявлятися як нездатність схуднути. Ще брак цієї речовини зазвичай присутній у літніх людей жінок в період вагітності і дітей. Під час вагітності відбувається розвиток плоду і для цього процесу необхідно залізо. Діти або підлітки теж проходять певні стадії розвитку і дорослішання. Для того щоб ці процеси відбувалися правильно, потрібен цей мінерал. Саме у цих груп людей може спостерігатися недостача цього мінералу.

Калій — цей мінерал впливає на нервову систему і бере участь в її процесах, а також в роботі м’язів і серця. Калій разом з натрієм сприяє обміну води в організмі. Кожна клітина в організмі не обходиться без цього мінералу. Якщо ви помітили що у вас з’явилися запори, проблеми з серцем, ослабли м’язи, знизилася концентрація, це говорить про ознаки нестачі цього елемента. Найголовніша роль цього мінералу в правильному формуванні клітинної мембрани. У цьому процесі цей елемент бере участь разом з натрієм. А точніше калій — це внутрішня частина клітини, а натрій — це зовнішня частина клітини. Калій сприяє гарній функції магнію. Якщо одного з цих елементів буде недостатньо в організмі, кількість іншого елемента теж знизиться. Калій сприяє регулювання кров’яного тиску. Дуже важливо щоб в організмі містилася правильна кількість вітамінів і мінералів. Живильні елементи не замінні самі по собі і виконують найважливіші функції в організмі. За допомогою готових вітамінів і мінералів і всіляких комплексів, можна підтримувати кількість цих елементів на необхідному рівні. Виберіть відповідні для себе вітаміни і мінерали і ви зможете забезпечувати щодня свій організм необхідними речовинами.